Piirikunnalliset            14.7.2001

 

Tytöt 13v 60m

1. Sonja Jortikka                  KyPo             8.6

2. Marie Alajärvi                  KyPo             8.8

3. Tiina Tervamäki               SuodU           8.9

3. Heidi Nordvall                 RU                 8.9

5. Vilma Riikonen                 MoU              9.1

6. Miia Suomela                   VsV               9.4

7.Liisa Naskali                     NoU              9.5

8. Juulia Koivuranta              MoU              9.7

8. Vilma Rinta-Jouppi           TP                 9.7

10. Jasmiina Koivuranta       MoU              10.7

Tytöt 9v 40m

1.Noora Venho                                         OrPo             6.9

2. Suvi Tähtivuori                                       EuVe             7.0

3. Kati Kurikka                                         NoU              7.2

4. Mari Lehtonen                                       Jojä                7.3

5. Heidi Toijala                                          TP                 7.4

5. Maria Pälä                                             SuodU           7.4

7. Katariina Ala-Maakala                           MoU              7.5

8. Salla Jortikka                                         KyPo             7.7

9. Eija Törmälä                                          SuodU           7.9

10. Emmi-Riina Tervamäki                        SuodU            8.5

                                           

Pojat 9v 40m

1. Vesamatti Klemelä           JöJä               6.8

1. Riku Heinonen                 KU-68           6.8

3. Heikki Naskali                 NoU              6.9

3. Aleksi Pullinen                  SuodU           6.9

5. Janne Ihanamäki               NoU              7.0

6. Juha-Matti Lahtinen          TP                 7.1

7. Arttu Kauko                    TP                 7.2

8.Mika Kemppi                   LaKi              7.3

9. Ville Seppälä                    JöJä               7.4

9. Samuli Suomela                VsV               7.4

11. Anton Rinta-Jouppi        TP                 7.5

12.Heppu Simola                 INGO            8.0

13.Max Kemppi                  LaKi              8.3

Tytöt 11v 60m

1. Jonna Rämö                     FoSa              9.5

2. Iida-Maria Nummela        MoU              9.8

3. Veera Venho                   OrPo             9.9

4. Maija Koivuniemi             VsV               10.0

4. Milla Kurikka                   NoU              10.0

4. Linda Suontausta              FoSa              10.0

4. Anniina Juvonen               MoU              10.0

8. Saara Venho                    OrPo             10.1

9.Marika Lähteenmäki         IkU                10.2

10. Tiina Salmi                     KyPo             10.4

11. Mariikka Ala-Maakala   MoU              10.7

Pojat 11v 60m

1. Markus Mattila                NoU              9.2

2.Ari Lemmetti                     LeKi              9.3

3.Eemeli Ahonen                  VehU             10.0

4. Herni Kallio                     VsV               10.2

5. Harri Kallio                      VsV               10.3

5. Juha-Matti Haapakanni    SuodU           10.3

7. Markus Vaajanen             MoU              10.5

8. Niko Laitonen                  JoJä               11.2

 

Naiset kuula

1. Jenniina Halkoaho            SuodU           10.33

2. Sirpa Kemppi                  LaKi              6.60

Naiset 17v kuula

1.Kirsi Pajamäki                  MoU              11.32

Miehet 17v kuula

1. Kimmo Kylänpää             RU                 13.86

2. Antti-Jussi Lahtinen          MoU              12.27

Tytöt 9v pituus

1. Suvi Tähtivuori                                       EuVe             3.75

2. Noora Venho                                        OrPo             3.37

3. Heidi Toijala                                          TP                 3.21

4. Salla Jortikka                                         KyPo             3.13

5. Mari Laitonen                                        JoJä               3.12

6. Kati Kurikka                                         NoU              3.05

7. Katariina Ala-Maakala                           MoU              2.94

8. Marian Pälä                                           SuodU           2.92

9. Saija Torvinen                                        MoU              2.88

10. Eija Törmälä                                        SuodU           2.78

11. Emmi-Riina Tervamäki                         SuodU           2.65

Pojat 13v pituus

1. Ari Saarinen                     NoU              4.15

2. Jarno Majamaa                MoU              4.07

 

Pojat 15v pituus

1. Aleksi Tammentie             TU-38           5.46

2. Mikko Ala-Häivälä          TU-38           5.22

3. Jarkko Selander               KaKi             5.10

Miehet 17v keihäs

1. Kimmo Kylänpää             RU                 55.05

2. Ilkka Kiviranta                 LaKi              45.68

Naiset keihäs

1. Jenniina Halkoaho            SuodU           35.99

2. Ria Väisänen                    ToiVa            31.87

3. Kati Mäkinen                   TP                 31.12

Tytöt 9v pallonheitto

1. Mari Laitonen                  JöJä               40.86

2. Suvi Tähtivuori                 EuVe             28.10

3. Inkeri Koskinen               VsV               21.70

4. Josefiina Uusitalo              HumY            19.07

5. Saija Torvinen                  MoU              18.09

6. Noora Venho                   OrPo             17.28

7. Eija Törmälä                    SuodU           16.72

8. Katariina Ala-Maakala     MoU              15.92

9. Maria Pälä                       SuodU           13.89

10.Heidi Toijala                   TP                 11.85

Tytöt 13v korkeus

1. Tiina Tervamäki               SuodU           1.51

2. Marika Stenman               NoU              1.45

3. Heidi Nordvall                 RU                 1.30

4. Sanni Häkkinen                VsV               1.30

5. Janika Kuirinlahti              TP                 1.25

6. Liisa Naskali                    NoU              1.25

7. Vilma Riikonen                 MoU              1.20

8. Juulia Koivuranta              MoU              1.15

9. Jasmiina Koivuranta         MoU             0.95

Tytöt 11v pituus

1. Sonja Alanen                   TP                 3.74

2. Sari Korkalainen              PirPi               3.63

3. Milla Kurikka                   NoU              3.62

4. Maija Koivuniemi             VsV               3.59

5. Marika Lähteenmäki        IkU                3.45

6. Veera Venho                   OrPo             3.44

7. Jonna Rämö                     FoSa              3.43

8. Iida-Maria Nummela        MoU              3.40

9. Linda Suontausta              FoSa              3.32

10. Tiina Salmi                     KyPo             3.27

11. Anniina Juvonen             MoU              3.18

12. Mariikka Ala-Maakala   MoU              3.03

13. Jenniina Jokiniemi           KyPo             3.00

Tytöt 15v korkeus

1. Outi Mäkinen                   TP                 1.40

2. Katri Koskinen                VsV               1.35

3. Hanna-Kaisa Kallio          VsV               1.30

Pojat 9v pituus

1. Vesa-Matti Klemelä         JoJä               3.64

2. Heikki Naskali                 NoU              3.60

3. Janne Ihanamäki               NoU              3.59

4. Juha-Matti Lahtinen          TP                 3.58

5. Riku Heinonen                 KU-68           3.43

6. Aleksi Pullinen                  SuodU           3.22

7. Arttu Kauko                    TP                 3.16

8. Samuli Suomela                VsV               3.15

8. Mika Kemppi                  Laki               3.15

10. Ville Seppälä                  JöJä               2.90

11.Heppu Simola                 INGO            2.75

12.Max Kemppi                  LaKi              2.54

Naiset 17v korkeus

1. Anniina Valtonen              MoU              1.35

ulk. Kati Mäkinen                TP                 1.50

Pojat 13v kuula

1. Janne Kuisma                   LeKi              12.54

2. Juho Pohjoismäki             LeKi              12.01

3. Urho Niemi                      TP                 11.20

4. Elmeri Siltaloppi               TP                 11.00

5. Jani Lähteenmäki              IkU                9.56

6. Jarno Majamaa                MoU              9.00

7.Juho Katila                        EuRa              8.30

8.Ari Saarinen                      NoU              8.25

9. Väinö Laine                     ToiVa            7.20

                     

Pojat 9v pallonheitto

1. Samuli Suomela                VsV               39.17

2. Heikki Naskali                 NoU              36.08

3. Juha-Matti Lahtinen          TP                 34.12

4. Janne Ihanamäki               NoU              33.41

5. Vesamatti Klemelä           JoJä               32.70

6. Ville Seppälä                    JöJä               30.04

7. Mika Vaajanen                MoU              29.24

8. Riku Heinonen                 KU-68           28.32

9. Aleksi Pullinen                  SuodU           26.23

10. Lauri Pohjoismäki          LeKi              25.38

11. Heppu Simola                INGO            24.15

12. Mika Kemppi                LaKi              19.80

13. Max Kemppi                 LaKi              14.82

Pojat 11v pituus

1. Ari Lemmetti                    LeKi              4.28

2. Markus Mattila                NoU              4.03

3. Eemeli Ahonen                 VehU             3.79

4. Mika Stenman                  NoU              3.79

5.Sami Koivunen                  PirPi               3.66

6. Herni Kallio                     VsV               3.49

7. Markus Vaajanen             MoU              3.34

8. Harri Kallio                      VsV               3.33

9. Juha-Matti  Haapakanni    SuodU           3.27

10. Rami Rajala                   SuodU           2.99

11. Niko Laitonen                JöJä              2.91

Pojat 15v kuula

1. Juha Kauppinen               KangKi          14.93

2. Jarkko Selander               LaKi             13.52

3. Henri Rantaneve               Meinto           12.76

4. Tapio Pajamäki                MoU              12.07

5. Keijo Kylänpää                RU                 11.81

6. Jani Niemelä                    Yry                11.46

7. Jani Tähtivuori                  EuVe             10.82

8. Joonas Savikko                PunKu           10.49

 

Tytöt 15v pituus

1. Hanna-Kaisa Kallio          VsV               3.66

Miehet 17v pituus

1. Antti-Jussi Lahtinen          MoU              5.73

Tytöt 13v pituus

1. Tiina Tervamäki               SuodU           4.60

2. Marika Stenman               NoU              4.45

3. Marie Alajärvi                  KyPo             4.33

4. Heidi Nordvall                 RU                 4.28

5.Rosa Grönlund                  TP                 4.15

6. Sonja Jortikka                  KyPo             4.07

7. Vilma Riikonen                 MoU              4.05

8. Liisa Naskali                    NoU              3.83

9. Nina Tähtivuori                EuVe             3.72

10. Juulia Koivuranta            MoU              3.58

11. Janika Kuirinlahti            TP                 3.56

12.Miia Suomela                  VsV               3.31

13. Jasmiina Koivuranta       MoU              2.17 

Tytöt 11v kuula

1. Karoliina Uusitalo             HumY            11.59

2. Sari Korkalainen              PirPi               8.52

3. Sonja Alanen                   TP                 7.24

4. Anniina Juvonen               MoU              7.16

5. Marika  Lähteenmäki       IkU                6.43

6. Saara Venho                    OrPo             6.40

7. Jenniina Jokiniemi             KyPo             6.18

8. Tiina Salmi                       KyPo             6.06

9. Veera Venho                   OrPo             5.33

10. Maija Koivuniemi           VsV               5.17

11.Mariikka Ala-Maakala    MoU              4.99

Pojat 15v keihäs

1. Henri Rantaneva               Meinto           56.25

2. Juha Kauppinen               KangKi          49.39

3. Mikko Ala-Häivälä          ToiVa            46.54

4. Keijo Kylänpää                RU                 39.93

Pojat 13v keihäs

1. Janne Kuisma                   LeKi              48.05

2. Juho Pohjoismäki             LeKi              38.50

3. Juha Katila                       EuRa              32.71

4. Jarno Majamaa                MoU              31.46

5. Jani Lähteenmäki              IkU                29.74

6. Väinö Laine                     ToiVa            26.69

Pojat 11v kuula

1. Severi Uusitalo                 HumY            13.67  (Piirin ennätys)

2. Markus Mattila                NoU              9.6

3. Mika Stenman                  NoU              8.46

4. Harri Kallio                      VsV               7.62

5. Henri Kallio                     VsV               7.04

6. Eemeli Ahonen                 VehU             6.98

7. Rami Rajala                     SuodU           6.74

8. Niko Laitonen                  JöJä               6.43

Tytöt 15v kuula

1. Sanna Männistö               SoudU           11.82

2. Heidi Nordvall                 RU                 10.13

3. Maija Elo                         EuVe             7.52

Naiset 17v keihäs

1. Kirsi Pajamäki                 MoU              28.18

 

Paluu